Forum Psychoterapia  nerwic, fobii i depresji Strona Główna Psychoterapia nerwic, fobii i depresji
NIE ODCHODŹ - POMÓŻ SOBIE I INNYM
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapraszamy na Konferencję o autyzmie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic, fobii i depresji Strona Główna -> Nerwice dziecięce, depresje, fobie szkolne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fobia
AdministratorDołączył: 07 Sie 2005
Posty: 295
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 12:59, 26 Maj 2017    Temat postu: Zapraszamy na Konferencję o autyzmie

.31 marca 2017 zapraszamy na Konferencję o autyzmie

Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem- to tytuł Konferencji już po raz czwarty organizowanej w ramach Światowego Dnia Autyzmu Powiatu Lęborskiego przez Stowarzyszenie 'Niebieski Skarb '. Spotkanie specjalistów i praktyków na co dzień pracujących z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ma charakter otwarty, udział w nim jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

Konferencja rozpoczęła się w piątek 31 marca 2017r. o godz. 12 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1. Warto było pojawić się tam wcześniej. Przed i w trakcie Konferencji prowadzony był kiermasz wydawnictw specjalistycznych Wydawnictwa HARMONIA.


- W tym roku program konferencji o autyzmie uległ rozszerzeniu. Do Lęborka udało nam się zaprosić osoby z praktyką i umiejętnością przekazywania wiedzy i zawodowych doświadczeń - mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes 'Niebieskiego Skarbu '.

- Wśród prelegentów oprócz gości z zewnątrz były też osoby działające na naszym terenie. To dla nas ważne by pokazywać możliwości z jakich można skorzystać tu, na miejscu.
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fobia
AdministratorDołączył: 07 Sie 2005
Posty: 295
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 13:00, 26 Maj 2017    Temat postu:

.
Szczegółowy program Konferencji i sylwetki prelegentów:

Konferencja Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem

31 marca 2017, sala audiowizualna ZSM-I w Lęborku, ul. Marcinkowskiego 1

Program:

12.00 Otwarcie i powitanie gości

12.15-12.30 Niebieski Skarb – Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes

12.30-13.15 Funkcjonowanie uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera w szkole – Małgorzata Marszałek, terapeuta i superwizor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

13.15-13.45 Muzykodrama w terapii dzieci z emocjonalnymi zaburzeniami mowy (elementy metody i wybrane techniki diagnozowania i terapii) – Władysław Pitak, aktor, reżyser, pedagog kultury, logopeda dyplomowany, muzykoterapeuta – Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy Logos

13.45-14.05 E-technologie w terapii dzieci z autyzmem – dr inż. Agnieszka Landowska, Politechnika Gdańska

14.05-14.25 Przerwa kawowa

14.25-14.40 Funkcjonowanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku – Dolores Wasilewska, dyrektor PPP w Lęborku.

14.40-15.00 Dogoterapia jako metoda wspomagająca terapię i edukację dzieci ze spektrum autyzmu na przykładzie doświadczeń z Przedszkola Integracyjnego Jesteśmy Razem w Lęborku – Magdalena Grygo, mgr rewalidacji, logopedii, dogoterapeuta i terapeuta zajęciowy

15.00-15.15 Lekcja o autyzmie – zrób to sam – Urszula Żulpo i Bożena Domarus, Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu Niebieski Skarb w Lęborku

.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fobia
AdministratorDołączył: 07 Sie 2005
Posty: 295
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 13:00, 26 Maj 2017    Temat postu:

.
Prelegenci:Małgorzata Marszałek – certyfikowany terapeuta i superwizor behawioralny. Superwizor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku. Z tą placówką jest związana od początku jej istnienia, tj. od 1991r.

Od 1990 roku pracuje również na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku, którego jest członkiem założycielem, a obecnie sekretarzem i superwizorem w ramach realizowanych przez Stowarzyszenie specjalistycznych usług opiekuńczych. Pracę zawodową i przygodę z autyzmem rozpoczęła jeszcze jako wolontariusz będąc studentką pedagogiki specjalnej (Wydział Nauk Społecznych) Uniwersytetu Gdańskiego, w 1989 roku.


W ciągu swojej wieloletniej praktyki zawodowej w SORW dla dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku prowadziła zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z osobami z autyzmem w różnym wieku od 3 lat aż po wiek dojrzały, na różnym poziomie funkcjonowania intelektualnego. Obecnie zajmuje się przede wszystkim kształceniem i wspieraniem innych nauczycieli pracujących z osobami ze spektrum autyzmu, tworzeniem poszczególnych zadań i programów terapeutyczno-edukacyjnych dotyczących wszystkich sfer rozwojowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania umiejętności komunikacyjnych oraz pracy nad zachowaniami trudnymi.


Stale doskonali swój warsztat pracy i wiedzę na temat autyzmu biorąc udział w wielu szkoleniach, konferencjach i sympozjach w kraju, także jako prelegent (między innymi w: Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku, Krakowie, Tczewie, Poznaniu, i wielu innych).

Zdobytą wiedzą od paru lat dzieli się z innymi prowadząc liczne szkolenia i wykłady, m.in.: trzystopniowe szkolenia z terapii behawioralnej organizowane przez SPOA, szkolenia Rad Pedagogicznych, wykłady na studiach podyplomowych na temat całościowych zaburzeń rozwojowych na Uniwersytecie Gdańskim oraz wielu kursach kwalifikacyjnych dla nauczycieli.

Od 2007 roku prowadzi diagnozy i konsultacje dla rodziców, wcześniej w ramach funkcjonowania punktu diagnostyczno-konsultacyjnego przy SPOA, a obecnie (od maja 2011r.) w niepublicznej Poradni RUBIKON.

#Władysław Pitak – aktor, reżyser, mgr pedagogiki kultury i oświaty, logopeda dyplomowany, muzykoterapeuta. Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy Logos w Koszalinie.

Autor metody kształcenia zdolności twórczych dzieci i młodzieży przy pomocy treningu dramatycznego wg K. Stanisławskiego i J. Grotowskiego.

Autor metody muzyczno-dramatycznej (MUZYKODRAMA) w diagnozowaniu i terapii dzieci z emocjonalnymi zaburzeniami mowy.

Ponad 50 lat praktyki pedagogicznej w amatorskim ruchu artystycznym i zawodowym życiu artystycznym . Ponad 30-letnia praktyka terapeutyczna w poradniach, lecznictwie sanatoryjno-uzdrowiskowym , domach opieki dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami zespolonymi i osobami starszymi w kraju i za granicą, wykładowca na wielu uczelniach krajowych i zagranicznych.

Specjalista w dziedzinie technik relaksacji i animacji muzycznej, zaburzeń komunikacji interpersonalnej oraz kształcenia zachowań medialnych.

#dr inż. Agnieszka Landowska – pracuje od kilkunastu lat na Politechnice Gdańskiej, gdzie prowadzi m.in. badania nad użytecznością oprogramowania i jego dostępnością dla każdego użytkownika, w szczególności w zastosowaniach związanych z e-edukacją oraz e-terapią.

Od kilku lat we współpracy z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku prowadzi projekt wytwarzający aplikacje mobilne wspomagające terapię dzieci z autyzmem.

#Dolores Wasilewska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku. Mgr biologii, kurs kwalifikacyjny Przyroda, kurs kwalifikacyjny Organizacja i zarządzanie oświatą.

Studia podyplomowe Rewalidacja upośledzonych umysłowo, Oligofrenopedagogika. Studia podyplomowe Diagnoza, dysleksja rozwojowa, terapia pedagogiczna z elementami pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Studia podyplomowe Edukacja dla bezpieczeństwa.

#Magdalena Grygo – mgr Rewalidacji, Logopedii oraz Terapeuta Zajęciowy. Od kilku lat zawodowo realizuje się jako terapeuta dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzm.

Swoją wiedzę i doświadczenie rozwija na różnorodnych kursach, szkoleniach i warsztatach. Inspiracją do pracy są metody Zabawy Niedyrektywnej oraz Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji.

Od dwóch lat spełnia się również w zawodzie Dogoterapeuty, który okazał się idealnym pomysłem na połączenie pracy oraz zamiłowania do czworonogów. Prywatnie właścicielka golden retrievera imieniem Niko, który towarzyszy podczas zajęć w Przedszkolu Integracyjnym Jesteśmy Razem w Lęborku.

Wspólnie z czworonożnym przyjacielem, dzięki odpowiednio dobranemu programowi, stara się wspomóc proces edukacji i terapii przedszkolaków.

#Urszula Żulpo – terapeuta integracji sensorycznej. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim, podyplomowe studia kwalifikacyjne w zakresie socjoterapii w WSSE w Gdańsku.

Pracowała w szkołach podstawowych i ponagimnazjalnych w Lęborku na stanowiskach wychowawcy i kierownika świetlicy, nauczyciela bibliotekarza, nauczyciela wychowania do życia w rodzinie, oraz przez wiele lat jako pedagog szkolny.

Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach, m.in.: Kurs pomocy socjoterapeutycznej dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym – ETOH i PARP, Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce – program szkolny wg integracji odruchów dr Sally Goddard w Instytucie Neurofizjologii i Psychologii, budowanie pozytywnych relacji i osiąganie sukcesów w komunikacji interpersonalnej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku.

Członek Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

#Bożena Domarus – mgr filologii polskiej, nauczyciel języka polskiego oraz edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog.

Pracuje w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie jako nauczyciel języka polskiego. Rodzic dziesięcioletniego chłopca z Zespołem Aspergera, Skarbnik Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu Niebieski Skarb.

Dofinansowano ze środków Powiatu Lęborskiego.

Kontakt:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”
ul. Krzywoustego 1, pok. 232, 84-300 Lębork
E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Konto: BGŻ BNP Paribas
68 2030 0045 1110 0000 0277 8610


[link widoczny dla zalogowanych]

.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fobia
AdministratorDołączył: 07 Sie 2005
Posty: 295
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 13:01, 26 Maj 2017    Temat postu:

.

Po Konferencji Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem
(Lębork, 31 marca 2017)


Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem to tytuł Konferencji jaka już po raz czwarty zorganizowana została w ramach Światowego Dnia Autyzmu Powiatu Lęborskiego przez Stowarzyszenie Niebieski Skarb.

Spotkanie specjalistów i praktyków na co dzień pracujących z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu miało charakter otwarty, a udział w nim był bezpłatny.

31 marca 2017 na sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku zebrało się ponad 120 osób by wysłuchując różnorodnych prelekcji wgłębić się w temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.


Tradycyjnie konferencji towarzyszył kiermasz wydawnictw specjalistycznych Wydawnictwa HARMONIA oraz stoisko Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku, Filia w Lęborku.
Wideo podsumowanie Konferencji >>>
[link widoczny dla zalogowanych]


– W tym roku program konferencji o autyzmie uległ rozszerzeniu. Do Lęborka udało nam się zaprosić osoby z praktyką i umiejętnością przekazywania wiedzy i zawodowych doświadczeń – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes Niebieskiego Skarbu.
– Wśród prelegentów oprócz gości z zewnątrz były też osoby działające na naszym terenie. To dla nas ważne by pokazywać możliwości z jakich można skorzystać tu, na miejscu.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonała Starosta Lęborski Teresa Ossowska-Szara, a w imieniu Burmistrza Lęborka Alicja Zajączkowska, Radna Wojewódzka i Doradca Burmistrza.


Prezes Niebieskiego Skarbu Agnieszka Pujsza-Pomorska tradycyjnie przedstawiła działania Stowarzyszenia z ostatniego roku, a następnie zebrani obejrzeli spot promocyjny Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Film nagrany został z dziećmi z grupy integracyjnej w Przedszkolu nr 9 w Lęborku. Na dzień 2 kwietnia br. promocyjno-edukacyjny spot wideo wyświetlony w internecie został aż 15 tys. razy.
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fobia
AdministratorDołączył: 07 Sie 2005
Posty: 295
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 13:01, 26 Maj 2017    Temat postu:

.Funkcjonowanie uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera w szkole” to tytuł wykładu otwierającego tegoroczne spotkanie z autyzmem. Praktyk – Małgorzata Marszałek, terapeuta i superwizor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku podzieliła się swoimi wieloletnimi doświadczeniami. To właśnie środowisko szkolne ma wielki wpływ na prace z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Większość dzieci to uczniowie szkół masowych. Wspieranie ich w środowisku szkolnym przez nauczycieli czy rówieśników jest niezwykle ważnym elementem.
.
Drugą prelekcją był okraszony krótkimi filmami z pracy terapeutycznej wykład charyzmatycznego specjalisty z Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy Logos Władysława Pitaka.
Aktor, reżyser, pedagog kultury, logopeda dyplomowany, muzykoterapeuta jest autorem kształcenia zdolności twórczych dzieci i młodzieży przy pomocy treningu dramatycznego wg K. Stanisławskiego i J. Grotowskiego oraz metody muzyczno-dramatycznej (MUZYKODRAMA). Tytuł półgodzinnego wykładu to „Muzykodrama w terapii dzieci z emocjonalnymi zaburzeniami mowy” (elementy metody i wybrane techniki diagnozowania i terapii).
.

Najnowsze osiągnięcia wdrażane przez Politechnikę Gdańską i Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka z Gdańsku w zakresie technologii w e-edukacji i e-terapii osób z autyzmem zaprezentowała dr inż. Agnieszka Landowska. Nowatorskie rozwiązania mają charakter „non profit” i „open source”, co oznacza że są bezpłatnie dostępne dla użytkowników, a ich kod źródłowy można dowolnie modyfikować. Prelekcja pt. „E-technologie w terapii dzieci z autyzmem” wywołała żywe zainteresowanie uczestników konferencji. Wszelkie materiały i aplikacje są do pobrania na specjalnie dedykowanej stronie internetowej .http://autyzm.eti.pg.gda.pl/
.Lęborska konferencja to także miejsce gdzie prezentowane są konkretne działania wspomagające osoby niepełnosprawne w tym z autyzm na naszym terenie. O funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku i nowych pomysłach wdrażanych sukcesywnie w działalność placówki (w tym. m.in. stworzenie sali do zajęć z integracji sensorycznej) opowiedziała dyrektor Poradni Dolores Wasilewska.
O tym że zabawa z psem to zupełnie co innego niż terapia za pomocą czworonoga w referacie „Dogoterapia jako metoda wspomagająca terapię i edukację dzieci ze spektrum autyzmu na przykładzie doświadczeń z Przedszkola Integracyjnego „Jesteśmy Razem” w Lęborku” omówiła mgr rewalidacji, logopedii, dogoterapeuta i terapeuta zajęciowy Magdalena Grygo.
.
Prelekcją która zakończyła konferencję była „Lekcja o autyzmie – zrób to sam” – garść praktycznych porad o tym jak samodzielnie przeprowadzić w przedszkolu czy szkole zajęcia przybliżające temat autyzmu. Swoimi doświadczeniami podzieliła się Urszula Żulpo i Bożena Domarus ze Stowarzyszenia „Niebieski Skarb” w Lęborku. Od września 2016 do końca marca 2017 Stowarzyszenie przeprowadziło w przedszkolach i szkołach powiatu lęborskiego i wejherowskiego ponad 30 bezpłatnych lekcji o tej tematyce.
Uczestnicy otrzymali zaświadczenia o udziale w Konferencji i obietnicę, że za rok spotkamy się znowu. Do zobaczenia!
Organizacja konferencji dofinansowana została ze środków Powiatu Lęborskiego.


[link widoczny dla zalogowanych]
.
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fobia
AdministratorDołączył: 07 Sie 2005
Posty: 295
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 13:02, 26 Maj 2017    Temat postu:

.
.
Dziękuję za zaproszenie mnie na konferencję z tematem: "Muzykodrama w terapii dzieci z emocjonalnymi zaburzeniami mowy".
Do zobaczenia.
Władysław Andrzej Pitak
[link widoczny dla zalogowanych]

@Szanowny Panie,
Miło było Pana gościć na naszej Konferencji. Wielu Rodziców do dziś dnia o Panu mówi… same dobre rzeczy.
Cieszymy się że mógł Pan podzielić się z nami swoim spostrzeżeniami, podpowiedział kilka rzeczy.

Życzę dalszych sukcesów zawodowych!

Z poważaniem
Agnieszka Pujsza-Pomorska


Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu "Niebieski Skarb"
ul. Krzywoustego 1 pok. 232
84-300 Lębork
[link widoczny dla zalogowanych]
facebook.com/niebieskiskarb

.
@
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fobia
AdministratorDołączył: 07 Sie 2005
Posty: 295
Przeczytał: 29 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 13:03, 26 Maj 2017    Temat postu:

Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- to tytuł Konferencji już po raz czwarty organizowanej w ramach Światowego Dnia Autyzmu Powiatu Lęborskiego przez Stowarzyszenie 'Niebieski Skarb '. Spotkanie specjalistów i praktyków na co dzień pracujących z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ma charakter otwarty, udział w nim jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.


Konferencja rozpoczęła się w piątek 31 marca 2017r. o godz. 12 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1. Warto było pojawić się tam wcześniej. Przed i w trakcie Konferencji prowadzony był kiermasz wydawnictw specjalistycznych Wydawnictwa HARMONIA.
.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

.
wpisy w internecie:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
http://www.fobia.fora.pl/nerwice-dzieciece-depresje-fobie-szkolne,6/zapraszamy-na-konferencje-o-autyzmie,3257.html#6185


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic, fobii i depresji Strona Główna -> Nerwice dziecięce, depresje, fobie szkolne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin